daha önceki yazilarimizda da iso 9001 belgesi başvurusu adina bildiklerimizi sizlerle paylasmistik. bu sektörde uzun süredir hizmet veren bir firma da iso 9001 belgesi ne kadar. iso 9001 kaç para tarzi ihtiyaçlari bu kurumdan alabilirsiniz.
iso 9001 kalite yönetim sistemi belgeleri ile alakali elestrilerin yorumlarinin|görüslerin} , bilgilerin bulundugu bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz. Bunla beraber iso 9001 belgesi kimlere verilir nedir seklindeki meselelerin çözümlerini veya arastirdik.
Son zamanlarin popüler konularindan olmus iso 9001 ucu iso 9001 belgesi ile alakali fikirler bu incelemede. iso 9001 belgesi kursları hakkinda ziyaretçilerimizin yazilari ve daha fazlasini burada görebilirsiniz.daha önceki yazilarimizda da iso 9001 alma şartları adina bildiklerimizi ziyaretçilermizle paylasmistik. iso 9001 geçerlilik süresi da bu alanda faaliyet gösterenler içinde bulununuyor. iso 9001 belgesi için gerekli belgeler gibi ihtiyaçlari bu kurumdan satin alabilirsiniz.
iso 9001 belgesi eğitimleri hakkinda yorumlarin görüslerinin|görüslerin} ve açiklamalarin yer aldigi bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz. Bunun yaninda iso 9001 belgesi logosu tanimi nedir gibi konularin çözümlerini ve bulabilirsiniz.
Son zamanlarin popüler konularindan olan iso 9001 gerekli evraklar ile alakali fikirler burada. iso 9001 kalite belgesi nedir ile alakali ziyaretçilerimizin yazilari ile çok daha fazlasini burada bulabilirsiniz.iso 13485 belgesiİSO 13485 TIBBİ CİHAZ YÖNETİM SİSTEMİ

TS-EN-ISO 13485:2003 standardı TS-EN-ISO 9001:2000 standardı temel alınarak oluşturulmuş, Tıbbi cihazlar için özel şartlar içeren uluslar arası bir standarddır.

Bu standard, tıbbi cihazlar sağlama ve tutarlı olarak müşteri ihtiyaçlarını ve tıbbi cihazlar ile ilgili hizmetlere uygulanabilir mevzuat şartlarını karşılama kabiliyetini kanıtlaması gereken bir kuruluş için kalite yönetim sistemi şartlarını kapsar. Bu standardın temel amacı, kalite yönetim sistemleri için uyumlaştırılmış tıbbi cihaz mevzuatı şartlarını kolaylaştırmaktır.

Bu Standard, tıbbi cihazlar sağlama ve tutarlı olarak müşteri ihtiyaçlarını ve tıbbi cihazlar ile ilgili hizmetlere uygulanabilir mevzuat şartlarını karşılama kabiliyetini kanıtlaması gereken bir kuruluş için kalite yönetim sistemi şartlarını kapsar. Bu standardın temel amacı, kalite yönetim sistemleri için uyumlaştırılmış tıbbi cihaz mevzuatı şartlarını kolaylaştırmaktır.

İSO 13485 TIBBİ CİHAZ YÖNETİM SİSTEMİ HİZMETLERİ

 1. Genel Check-Up (Mevcut durumun analizi)
 2. Süreçlerin belirlenmesi
 3. Kritik Kontrol Noktalarının Belirlenmesi
 4. Proje Yöneticisi ve Ekibini belirlenmesi
 5. ISO 13485 Standart eğitimi
 6. İç kalite denetçiliği eğitimi
 7. Doküman gözden geçirme
 8. Denetim öncesi hazırlıkların gözden geçirilmesi

İSO 13485 TIBBİ CİHAZ YÖNETİM SİSTEMİ KURULMASINDA İZLEECEK YOL

 1. Standart Eğitiminin Alınması
 2. Çalışma Ekibinin ve Stratejilerinin belirlenmesi
 3. Kalite El Kitabının Oluşturulması
 4. Destek Prosedürlerinin Oluşturulması
 5. Sistemin Uygulanması
 6. Belgelendirme için Başvuru
 7. Belgelendirme Denetimi