Şu sıralar epeyce konuşulan meseleler içinde yerini alan Ce Belgesi Alınacak Ürünler adına bir makale yazdık. Burdaki makalede Ce Belgesi Alınacak Ürünler için oldukça ilginç noktalara yer verdik, umarız işinize yarar.

ce belgesi nasıl alınırHangi ürünlerde bu işaret bulunmalıdır? 

CE İşareti, AB’nin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan bir kısım Yeni Yaklaşım Direktifleri içerisinde yer alan ürünlerde kullanılmaktadır. Bilindiği gibi, AB Direktiflerinin ülkemizde uygulanabilmesi için bu direktiflere paralel olarak ilgili yetkili kamu kurum ve kuruluşları tarafından hazırlanan “ürün yönetmelikleri” aracılığıyla ülkemiz iç mevzuat sistemine mal edilmesi gerekmektedir (teknik mevzuat uyumu). Bu ürünlerin listesi, ilgili AB mevzuatı ve bu mevzuatı ülkemizde uyumlaştıran kamu kuruluşlarını gösteren tabloya buradan ulaşabilirsiniz. Direktifleri uyumlaştıran yönetmeliklerin metinlerinin Resmi Gazete’den, ilgili yetkili kuruluşlardan veya bu kuruluşların internet sitelerinden temin edilmesi mümkün bulunmaktadır.

ce belgesi için bir çok söz söyleniyor. Bu yazımızda da ce belgesi danışmanlığı ile ilgili söylenen şeylere şöyle bir bakacağız.

126 View

Leave a Comment