Ce Belgesi Alınacak Ürünler aramasındaki sonuçları burada görebilir, Ce Belgesi Alınacak Ürünler aramasıyla ilgili ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

ce belgesi nasıl alınırHangi ürünlerde bu işaret bulunmalıdır? 

CE İşareti, AB’nin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan bir kısım Yeni Yaklaşım Direktifleri içerisinde yer alan ürünlerde kullanılmaktadır. Bilindiği gibi, AB Direktiflerinin ülkemizde uygulanabilmesi için bu direktiflere paralel olarak ilgili yetkili kamu kurum ve kuruluşları tarafından hazırlanan “ürün yönetmelikleri” aracılığıyla ülkemiz iç mevzuat sistemine mal edilmesi gerekmektedir (teknik mevzuat uyumu). Bu ürünlerin listesi, ilgili AB mevzuatı ve bu mevzuatı ülkemizde uyumlaştıran kamu kuruluşlarını gösteren tabloya buradan ulaşabilirsiniz. Direktifleri uyumlaştıran yönetmeliklerin metinlerinin Resmi Gazete’den, ilgili yetkili kuruluşlardan veya bu kuruluşların internet sitelerinden temin edilmesi mümkün bulunmaktadır.

ce belgesi danışmanlığı başlıklı makale de yayınladığımız açıklamaları değerlendirebilir, ce belgesi danışmanlığı hakkında detaya arşivimizi kullanarak ulaşabilirsiniz.

145 View

Leave a Comment