daha önce de genel hakkinda bildiklerimizi sizlerle paylasmistik. iso 9001 belgesi veren sirketler da bu alanda faaliyet gösterenler içinde yer aliyor. iso 9001 kimler alır gibi ürünleri bu firmadan alabilirsiniz.
iso 9001 iso kalite ile alakali elestrilerin görüslerinin|görüslerin} ve tanimlarin yer aldigi bölümümüze kere bakabilirsiniz. Ayrica iso 9001 başvuru formu nasil bir seydir gibi meselelerin çözümlerini de vermeye çalistik.
Son zamanlarda yayginlasan iso 9001 belgesi alan firmalar hakkinda tanimlar bu makalede. iso 9001 sorgulama ile ilgili yazarlarimizin elestrileri ve dahasini bu adreste bulabilirsiniz.Satınalınan hammadde ve malzemeleri sipariş formu üzerinden Satınalma Doğrulama Formu kullanılarak ‘’Satınalma Sorumlusu’’ tarafından doğrulandıktan sonra kullanıma sunulmaktadır.

Satınalınan hammadde ve malzemeler ile ilgili herhangi bir problemle karşılanıldığında temin edilen firma ile irtibata geçilerek teknik destek alınmaktadır.

         Kuruluş faaliyetlerinin mevcut işleyişi ile ilgili bir uygunsuzluk tespit edildiğinde Düzeltici Önceliyici Faaliyet  Prosedürü ne göre Düzeltici ve Önleyici Faaliyet Formu ile uygunsuzluk tanımlanıp takibi yapılır.

İlgili Doküman : Uygun Olmayan Ürün Kontrolü Prosedürü (PR.03)

                     

VERİ ANALİZİ

 

, kalite yönetim sisteminin çalışması ile elde ettiği verileri değerlendirme yöntemlerini Proses Performanslar İzleme Tablosunda göstermekte ve izlemektedir.

Veri analizleri;ürün ciroları, müşteri memnuniyeti,düzeltici ve önleyici faaliyetler ve tedarikçi  performanslarını içermektedir.

252 View

Leave a Comment