daha önce iso 9001 alma ile alakali makaleler yayinlamistik iso 9001 veren kuruluşlar da bu sektörde hizmet verenler arasinda bulununuyor. iso 9001 belgesi fiyatları tarzi ürünleri bu kurumdan temin edebilirsiniz.
iso 9001 belgesi almak aşamaları fikirlerin görüslerinin|görüslerin} ve açiklamalarin yer ettigi bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz. Bunla beraber iso 9001 alma şartları tanimi nedir seklindeki konularin çözümlerini veya isledik.
Bugünlerde yayginlasan iso 9001 belgesi için gerekli evraklar ile ilgili yorumlar bu adreste. iso 9001 cezası ile ilgili yazarlarimizin yaklasimlari ve çok daha fazlasini burdan görebilirsiniz.daha önce de iso 9001 almak istiyorum ile alakali yazilar yayinlamistik bu alanda çok uzun zamandir hizmet veren bir firma da iso 9001 geçerlilik süresi. iso 9001 için gerekli belgeler gibi ihtiyaçlari bu firmadan temin edebilirsiniz.
iso 9001 kalite yönetim sistemi fikirlerin yorumlarinin|görüslerin} , açiklamalarin bulundugu bölümümüze göz atabilirsiniz. Bunun yaninda iso 9001 fiyat nedir seklindeki sorularin yanitlarini ve aradik.
Son zamanlarin popüler konularindan biri haline gelmis iso 9001 veren firmalar ankara hakkinda fikirler yazida. iso 9001 firmaları ile alakali ziyaretçilerimizin yazilari ve dahasini burdan görebilirsiniz.iso13485

 

İSO 13485 TIBBİ CİHAZ YÖNETİM SİSTEMİ

 

TS-EN-ISO 13485:2003 standardı TS-EN-ISO 9001:2000 standardı temel alınarak oluşturulmuş, Tıbbi cihazlar için özel şartlar içeren uluslar arası bir standarddır.
Bu standard, tıbbi cihazlar sağlama ve tutarlı olarak müşteri ihtiyaçlarını ve tıbbi cihazlar ile ilgili hizmetlere uygulanabilir mevzuat şartlarını karşılama kabiliyetini kanıtlaması gereken bir kuruluş için kalite yönetim sistemi şartlarını kapsar. Bu standardın temel amacı, kalite yönetim sistemleri için uyumlaştırılmış tıbbi cihaz mevzuatı şartlarını kolaylaştırmaktır.
Bu Standard, tıbbi cihazlar sağlama ve tutarlı olarak müşteri ihtiyaçlarını ve tıbbi cihazlar ile ilgili hizmetlere uygulanabilir mevzuat şartlarını karşılama kabiliyetini kanıtlaması gereken bir kuruluş için kalite yönetim sistemi şartlarını kapsar. Bu standardın temel amacı, kalite yönetim sistemleri için uyumlaştırılmış tıbbi cihaz mevzuatı şartlarını kolaylaştırmaktır.

 

İSO 13485 TIBBİ CİHAZ YÖNETİM SİSTEMİ HİZMETLERİ

 

Genel Check-Up (Mevcut durumun analizi)
Süreçlerin belirlenmesi
Kritik Kontrol Noktalarının Belirlenmesi
Proje Yöneticisi ve Ekibini belirlenmesi
ISO 13485 Standart eğitimi
İç kalite denetçiliği eğitimi
Doküman gözden geçirme
Denetim öncesi hazırlıkların gözden geçirilmesi
İSO 13485 TIBBİ CİHAZ YÖNETİM SİSTEMİ KURULMASINDA İZLEECEK YOL
Standart Eğitiminin Alınması
Çalışma Ekibinin ve Stratejilerinin belirlenmesi
Kalite El Kitabının Oluşturulması
Destek Prosedürlerinin Oluşturulması
Sistemin Uygulanması
Belgelendirme için Başvuru
Belgelendirme Denetimi

234 View

Leave a Comment