daha önce de iso 9001 fiyatı ile ilgili yazilar yazmistik iso 9001 veren firmalar da bu alanda hizmet verenler içinde bulununuyor. iso 9001 kaliyet yönetim belgesi tarzi ürünleri bu firmadan satin alabilirsiniz.
iso 9001 başvuru formu hakkinda fikirlerin görüslerinin|görüslerin} , açiklamalarin bulundugu bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz. Bunla beraber iso belgesi yenileme nedir gibi meselelerin çözümlerini de aradik.
Bugünlerde popülerlesen iso 9001 kalite belgesi sorgulama hakkinda elestriler burada. iso 9001 nereden alınır hakkinda ziyaretçilerimizin yorumlari ve bunla beraber dahasini burada görebilirsiniz.1. AMAÇ

Bu talimatın amacı, nda yürütülen Makine Bakım-Onarım faaliyetlerini açıklamaktır.

 

2. SORUMLULUK

Bu talimatın uygulanmasından İmalat Sorumlusu sorumludur.

3. UYGULAMA

 

3.1. Bakım Prosesi

3.1.1.nda  makinelere yapılacak olan bakımların içeriklerini ve periyotlarını gösterir Makine Bakım-Uygulama Planı hazırlanmıştır. Makine Bakım-Uygulama Planları İmalat Sorumlusu tarafından onaylanmıştır. Makine Bakım-Uygulama Planları, bakım yapılacağı zaman birinci öncelikte referans alınacak dokümanlardır.

3.1.2. İmalat Sorumlusu, imalat içindeki makinelerin periyodik bakımlarını gerçekleştirmek amacıyla Makine Bakım-Uygulama Planındaki bilgiler doğrultusunda; üretici firmaların tavsiyelerini de dikkate alarak Bakım Faaliyetlerini yürütür. Bakım planında bakım sistemi içinde bulunan makinelerin adları, ve yapılacak bakımlar yer alır. Bakım Uygulama-Planı imalat departmanlarında tüm personelin görebileceği bir yerde asılı tutulur.

3.1.3. Bakım zamanı gelen makineler İmalat Sorumlusu’nun kontrolünde bakıma alınır. Amaç üretimi aksatmadan bakımların zamanında yapılmasını temin etmektir.

3.1.4. Bakım sonuçları Bakım-Uygulama Planı üzerinde ilgili makine operatörü tarafından işlenir. Bakım kayıtlarında makineye yapılan bakım işlemleri ve bakımı yapan kişinin imzası yer alır.

3.2. Onarım Prosesi

3.2.1. Herhangi bir sebeple arıza yapan makinelerde gerekli onarım işlemlerinin yapılması için imalatın durdurulması konusundaki yetki İmalat Sorumlusuna aittir.

3.2.2. İşletme içinde yapılamayan bakım ve onarımlar için yetkili bakım servisi çağırılır. Bakım-Onarım tamamlandıktan sonra Servis Raporu alınır..

3.3. Bu talimatın uygulanması sonucu ortaya çıkan kayıtlar İmalat Sorumlusu tarafından Bakım-Onarım dosyasında bir yıl süreyle saklanır.

 

4. KALİTE KAYITLARI

 Bakım-Uygulama Planı

198 View

Leave a Comment