ISO belgesi, genel olarak bir ürünün ya da hizmetin kalitesini değil, o hizmet ya da ürünün satıcısı olan firmanın yönetim kalitesini gösteren bir belgedir. Birçok firma için ayırt edici bir özellik olması ve bu belgeye sahip olmayan diğer firmalara nazaran tercih sebebi olması sebebi ile en çok bilineni ISO 9001 belgesi dir. ISO 9001 belgesi sayesinde firmalar müşterilerine sadece yönetim kalitesini ispatlamakla kalmaz, toplumdaki genel kanının etkisi ile ürün ve hizmetlerinin de belli bir kalitede olduğunu gösterirler.

http://www.iso9001belgesi.gen.tr/isobelgesi nasıl alınır

Bunun yanı sıra ISO belgesi, bu belgenin kullanımın amacının farkında olan kuruluşlar için üretimden tedarik sürecine kadar tüm işlemlerin belli kurallar çerçevesinde yapıldığını gösterir. Bu yüzden birçok firma çalıştıkları firmanın ISO belgesi sahibi olmasını ister. ISO almak isteyen kuruluşlar 8 ana maddenin gerektirdiği şartları uygulamaya koymalı ve uygulamaya koydukları sistemi 3. taraf bağımsız akredite bir belgelendirme kuruluşuna denetlettirmeli ve işletmelerin başarıyla sonuçlanması durumunda ISO belgelerini almalıdırlar. ISO belgesi ihalelerde büyük bir avantaj sağlar.

iso belgesi logo

iso certificate logo

Dünya çapında rekabet ortamını güçlendirir. Üretimin belirli standartlara göre yapılmasını sağladığından maliyet ve zamanlama konusunda standart dışı ve savruk çalışan diğer firmalara nazaran ölçülebilir, hesaplı ve stabil bir bant oluşturur. Unutmayın ki asıl mesele birçok konuda bize avantaj sağlayacak bu belgeyi almak değil bu belgenin bizden aradığı sistemi oturtmaktır. Eğer mesele sadece belge almak olsa piyasada bu belgeyi sizlere belli ücretler karşılığında verecek onlarca danışmanlık firması bulabilirsiniz. Bu belgenin avantajları ile birlikte genişleyen iş hacminiz eğer bu belgeye uygun şekilde bir sistem oturtmadıysanız tıkanacak ve sizi felakete götürecektir. Bu yüzden belge almaya değil belge için gerekli sistemi oluşturmaya enerjinizi harcamanızı öneriyoruz.

http://www.iso9001belgesi.gen.tr/ – http://www.iso9001belgesi.gen.tr

445 View

Leave a Comment