daha önce de iso 9001 belgesi ne demek hakkinda bildiklerimizi ziyaretçilermizle paylasmistik. bu alanda çok uzun zamandir faaliyet gösteren bir sirket de iso 9001 danısmanlık firmaları. iso 9001 belgesi alma tarzi ürünleri bu firmadan temin edebilirsiniz.
iso 9001 alan belediyeler ile ilgili elestrilerin yorumlarinin|görüslerin} , açiklamalarin yer ettigi bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz. Bunla beraber iso 9001 belgesi kursları nedir seklindeki sorularin yanitlarini veya vermeye çalistik.
Son zamanlarin popüler konularindan biri haline gelmis ucuz iso 9001 belgesi
ile ilgili yorumlar bu adreste. iso 9001 kalite yönetim sistemi ile alakali yazarlarimizin yorumlari ile daha fazlasini burdan bulabilirsiniz.daha önce iso belgesi yenileme adina bildiklerimizi ziyaretçilermizle paylasmistik. iso 9001 kaç para da bu sektörde faaliyet gösterenler içinde bulununuyor. iso 9001 belgesi veren firmalar istanbul gibi ihtiyaçlari bu sirketten temin edebilirsiniz.
iso 9001 belgesi fiyatı hakkinda kullanici görüslerinin|görüslerin} ve bilgilerin bulundugu bölümümüze göz atabilirsiniz. Ayrica iso 9001 nasıl alınır nasil bir seydir seklindeki meselelerin çözümünü de aradik.
Bugünlerde gündeme gelen iso 9001 danısmanlık firmaları hakkinda yorumlar bu makalede. iso 9001 belgesi kimlere verilir ile alakali ziyaretçilerimizin yaklasimlari ile çok daha fazlasini bu adreste görebilirsiniz.tse belgesi  İlgili bölümler “D.Ö.F. İstek Formu”nda belirtilen eksikliklerin yapılması doğrultusunda gerekirse düzenledikleri iyileştirme planlarının kopyasını beş (5) iş günü içinde Tetkik Kuruluna iletir.

     Tetkik Kurulu, kendisine verilen iyileştirme planını belirtilen işlem tamamlanma tarihini esas alarak, kayda alır.

     Yapılan tetkik sonunda hazırlanan İç Tetkik Raporu Yönetim Temsilcisi tarafından, bölüm müdürü/sorumlusu ve Genel Müdüre en geç bir hafta içerisinde bildirilir. Tetkik Raporunda;

  • Tetkikte tespit edilen durum,
  • Tespit edilen uygunsuzluklar,
  • Düzeltici İşlemler,
  • Tetkike katılan tetkikçiler,

yer alır.

      Tetkik edilen bölüm müdürü/sorumlusu, tetkik raporunda belirtilen uygunsuzlukları ve düzeltici işlemleri belirlenen tarihlerde tamamlamakla yükümlüdür.

   Tetkik Kurulu, tamamlanan düzeltici işlem faaliyetini zamanlamasına uyarak tekrar “Takip Tetkiki” ve değerlendirme yapar. Sonuç tatmin edici ise uygunsuzluklar kapatılır; tatmin edici değil ise ek termin vererek tetkiklerini sürdürür.

     Düzeltici işlemler, önem sırasına göre tasnif edilir, sistem açısından önemli olanlara öncelik verilerek, düzeltme işlemleri üzerinde hassasiyetle durulur ve sistem oturuncaya kadar plansız tetkiklere devam edilir.

Belirlenen uygunsuzluklar ile ilgili bölüm müdüründen/sorumlusundan, Genel Müdüre kadar bütün bölüm müd./sor. uygunsuzluğun giderilmesi için her türlü tedbiri almakla yükümlüdürler.

286 View

Leave a Comment